Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 24 степени

Денес, четврток, 27 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, петок, 28 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со мала локална облачност претежно претпладне. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »