Press "Enter" to skip to content

Во изминатата ноќ 19 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Во текот на изминатата вечер (29/30.10.2022)во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата констатирани и законски санкционирани се 19 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 26 останати прекршоци. 

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила

More from ВестиMore posts in Вести »