Press "Enter" to skip to content

Со добрите резултати на Христиан Илиовски-Кико на “Bmu European Championship“ – Македонија второпласирана

Од последната трка во Романија, со која завршува “Bmu European Championship“ за оваа сезона, Кико се враќа со 4 освоено место-Ја затвораме сезоната на меѓународни натпревари. И ја ставам Македонија во најсилната класа од шампионатот, со високо 2 место како краен резултат. Без поддршка на мојот менаџер, моите спонзори кои веруваа од старт во мене и во моето семејство, овој успех немаше да биде реалност. Овој пласман го посветувам на сите мои фанови кои ми пишуваат, ме бодрат на трките и го сакаат овој спорт. Ова беше сезона на исклучително силна конкуренција и мора да бидам искрен и да кажам дека беше преголем залак за мене. Но, кога нешто се сака, границите се преминуваат со напор кој некогаш се граничи со невозможно, рече Христиан Илиовски-Кико, кој додава:-Се гледаме во Смолево, Битола на последната трка од македонскиот шампионат овој ноември.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »