Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло со слаб променлив ветер

Денес, вторник, 1 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 2 ноември, во Битола, времето ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »