Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 25 степени

Денес, среда, 2 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, четврток, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »