Press "Enter" to skip to content

СВР Битола го приведе осомничениот за пожарот на “бмв“ на “Цане Василев“

Денеска (03.11.2022), полициски службеници од Криминалистичката полиција при СВР Битола лишиле од слобода 40  годишно лице од Битола. Тој се сомничи дека на 02.11.2022 во 02.18 часот на ул.„Цане Василев“ во Битола предизвикал пожар на патничко моторно возило „бмв“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на Р.Ф. (60) од Битола.

Екипа на Територијалната противпожарна единица Битола го изгаснале пожарот, а повредени лица.

По целосно документирање на случајот ќе следува пријава против лицето.

More from ВестиMore posts in Вести »