Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, кон крајот на денот врнежи, од утре заладување

Денес, сабота, 5 номеври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Кон крајот на денот, а особено во текот на ноќта можни врнежи. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, недела 6 ноември, во Битола, времето ќе биде облачно и свежо со врнежи од дожд, на места поројни и обилни, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Температурата во Битола до 13 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »