Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи

Денес, сабота, 12 ноември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд послаби во средината на денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 13 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Максималната температура во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »