Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со услови за појава на краткотраен дожд

Денес, недела, 13 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, а во претпладневните часови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, понеделник, 14 ноември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »