Press "Enter" to skip to content

Заврши есенскиот дел во Општинската “А“ фудбалска лига, Јени Маале со убедлива победа за 7. место (фотогалерија)

Екипата на Јени Маале од Битола го заврши есенскиот дел со последниот натпревар против Новаци каде што забележа победа со 2:4.Стрелци на головите беа Владимир Крстевски и Александар Митревски, два голови постигна Васко Наумовски.-Ако направиме ретроспектива на оваа полусезона ќе заклучиме дека оваа екипа може многу повеќе, моментално е на 7 место, но исто така тоа остава простор за голем напредок во пролетниот дел. 14. година во серија, оваа екипа поминува низ општинската лига каде достојно се претставува. Тимот е создаден за искрена дружба и другарство, приказна која продолжува и понатаму…, велат од Јени Маале.

More from ВестиMore posts in Вести »