Press "Enter" to skip to content

Суси успешно опериран во Тунис, ќе ги пропушти натпреварите во Евро лигата, се враќа во пролетниот дел

Денес врз ракометарот на Еурофарм Пелистер од Битола, Мохамед Суси, успешно беше извршен зафат на коленото. Овој зафат беше неопходен за левиот бек да ги отстрани проблемите со повредата која ја влече подолг период. Оперативниот зафат во родниот Тунис мина во најдобар ред и наскоро Суси ќе го започне рехабилитациониот период.

Искусниот бек ќе ги пропушти преостанатите четири натпревари од Европската лига и групата Б на Суперлигата до крајот на годината. Негово враќање се очекува на почетокот на јануарските подготовки за вториот дел на сезоната. На терените Суси предвидено е да заигра на пролетните натпревари во домашните и интернационалните натпреварувања, соопштуваат од РК Еурофарм Пелистер.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »