Press "Enter" to skip to content

“Чкембарите“ веднаш одговорија на провокациите на “Комитите“

Навивачката “војна“ која е вечна како и вечното дерби Пелистер – Вардар, помеѓу “Чкембарите“ и “Комитите“ имаше и вечерашна “битка“.

По посетата на неколкумина “Комити“ во Битола како најава на одбележување на нивниот 35 роденден, битолските “Чкембари“ со експресна реакција.

Нивниот транспарент “падна“ во раце на “Чкембарите“ кои се фотографираа со него и на нивната ФБ страна, во нивни стил, напишаа: 

-Дојдовте не кането, ако само малку не почекавте можи и знамето ќе ви беше вратено.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »