Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, четврток, 17 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно претпладне. Максималната температура во Битоала до 15 степени.

Утре, петок, 18 ноември, во Битола, времето ќе биде наутро со услови за појава на магла или ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битоала до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »