Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со врнежи од дожд

Денес, недела, 20 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои попладне иќе бидат пообилни. Повремено ќе дува засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, понеделник, 21 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Попладне со сончеви периоди. Ќе дува умерен, на места засилен ветер од западен и северозападен правец.Температурата во Битола до 13 степени.