Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со врнежи од дожд

Денес, понеделник, 21 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, попладне ќе има сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, вторник, 22 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Ќе дува умерен  ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »