Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: расчистена тешка кражба во Центарот за култура, приведен крадец од Битола

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола лишиле од слобода 23 годишно лице од Битола поради сторено кривично дело тешка кражба на 19 октомври 2022 година во Центарот за култура во Битола.

Уапсеното лице го признал делото и по документирање на настанот ќе следува кривична пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »