Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата во Битола до 12 степени

Денес, четврток, 24 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен  ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, петок, 25 ноември, во Битола, времето ќе биде утрото студено и променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 1о степени.

More from ВестиMore posts in Вести »