Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: тинејџери со “опел вектра“ излетале од патот кај Магарево

На 26.11.2022 во 14.10 часот било пријавено дека на патот Битола-Пелистер пред село Магарево патничко моторно возило “опел вектра“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 18 годишник од Битола, излетало надвор од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот исто така на возраст од 18 од  Битола, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола. 

More from ВестиMore posts in Вести »