Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“: утре со прекинато водоснабдување на “Широк Сокак“ од кафе “Јагода“ до Камен мост

ЈКП “Водовод “ од Битола ги известува граѓаните дека во текот на утрешниот ден, вторник, 29 ноември 2022 година, поради дефект на водоводната мрежа на ул. “Широк Сокак“, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од потегот кафетерија “Јагода“ до Камен мост.

Прекинот ќе трае од 9 часот до завршување со санацијата на дефектот.

More from ВестиMore posts in Вести »