Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, среда, 30 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, четврток, 31 ноември, во Битола, времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, на планините од снег. Наместа врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »