Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне со ниска облачност, преку денот сончево со умерена облачност

Денес, петок, 2 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето во Битола ќе биде претпладне со ниска облачност и појава на магла, преку денот сончево со умерена облачност. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, сабота, 3 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со магла и ниска облачност по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »