Press "Enter" to skip to content

Фото вест: утрово битолските комунални претријатија околу стадионот, последни подготовки за дербито под Тумбекафе

Денес, по прекинувањето на врнежите екипи на јавните комунални претпријатија излегоа на терен, околу стадионот, под Тумбекафе.Екипите на јавните претријатија утрово ги завршуваа последни подготовки пред утрешното фудбалско дерби Пелистер -Вардар околу стадионот под Тумбекафе во Битола.Претходно екипи на ЈП “Комуналец“ ги завршија подготовките околу тревнатиот терен на стадионот и ја уредија внатрешноста и трибините.

More from ВестиMore posts in Вести »