Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Денес, сабота, 3 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 4 декември, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд со слаб интензитет. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »