Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 4 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, понеделник, 5 декември, во Битола, времето ќе биде претежно облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »