Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер

Денес, понеделник, 5 декември, во Битола, времето, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, вторник, 6 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »