Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец

Денес, вторник, 6 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, среда, 7 декември, во Битола, времето ќе биде наутро можна појава на магла, во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »