Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со ветер од југоисточен правец

Денес, петок, 9 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, сабота, 10 декември, во Битола, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено кон крајот на денот и во текот на ноќта кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »