Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност и релативно топло

Денес, петок, 16 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола ќе биде до 17 степени.

Утре, сабота, 17 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен, повремено засилен ветер од јужен правец, кој во текот на ноќта ќе го промени правецот во северен. Температурата во Битола до 17 степени.