Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, сабота, 17 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 17 степени.

Утре, сабота, 18 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и посвежо. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »