Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќеска апсење за хероин на “Железничка“

Денеска (18.12.2022) во 02.20 часот во угостителски објект на ул. „Железничка” во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода 35 гдодишното лице од Битола затоа што кај него бил пронајден и одземен хероин.

Лицето било задржано во полициска станица и по цеолосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »