Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено  облачно со сончеви периоди

Денес, сабота, 24 декември во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде умерено  облачно со сончеви периоди. Максималната температура во Битола ќе биде до 10 степени.

Утре, недела, 25 декември, во Битола времето ќе биде наутро по одделни котлини со магла или ниска облачност, преку денот претежно сончево и потопло. Максималната температура во Битола ќе биде до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »