Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и релативно топло

Денес, понеделник, 26 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, вторник, 27 декември, во Битола, времето ќе биде наутро по котлините со појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Температурата во Битола до 13 степени.