Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 27 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, среда, 28 декември, во Битола, времето ќе биде наутро по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има услови за локален слаб дожд. Температурата во Битола до 11 степени.