Press "Enter" to skip to content

Преку “Камерниот оркестар“ и Џемс Бонд на “Зимската приказна“ (фотогалерија)

Синоќа на платото пред Офицерки дом во Битола во ударниот термн во 20 часот настапи Камерниот оркестар на Битола со “JAMES BOND SYMPHONY“, а уште се одржа претставата за деца “Светот на Биби“, хорот кој го води Марина Коруновска “Поп рок хор“ и групата “Ние запирка другарите“.Во старата битолска чаршија настапија групите “Преродба“, Дајание и Сара, “Маестрал“ и “Адути бенд“.Денес продолжува “Зимската приказна“. Во старата чаршија, на пешачката улица ќе настапат “Енис бенд“, дуото “Латино бенд“, групата “Фаворити“ и групата “Бонус“.На платото пред Офицерски дом ќе се одржи детска театарска претстава “ЗИМСКА ПРИКАЗНА“, и групите “CORROSION“, “ФОЛТИН“ и “GROOVE“.

More from ВестиMore posts in Вести »