Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 11 степени

Денес, петок, 30 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, сабота, 31 декември, во Битола, времето ќе биде претпладне можна појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 10 степени.