Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, понеделник, 9 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температрата во Битола до 5 степени.

Утре, вторник, 10 јануар, во Битола времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температрата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »