Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, вторник, 10 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 11 јануар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 4 степени.