Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер во СЕХА сезоната започнува од Нови Сад, 2 март во Битола

СЕХА лигата го потврди датумот на старт на дванаесеттата сезона во регионалното натпреварување, а новиот шампионат ќе започне во Нови Сад во среда на 25 јануари со пресметката помеѓу екипите на Војводина и Нексе. Екипата на Еурофарм Пелистер ќе започне на 30 јануар против екипата на Војводина, во Нови Сад.

Првото домашно претставување во СЕХА лигата екипата на Еурофарм Пелистер ќе го има во Битола на 2 март 2023, против екипата на Војводина.

Во меѓувреме на 2 февруар ќе гостува во Нашице, против екипата на Нексе.

А група
30.01.2023 – Војводина – Еурофарм Пелистер
02.02.2023 – Нексе Нашице – Еурофарм Пелистер
02.03.2023 – Еурофарм Пелистер – Војводина
14.03.2023 – Еурофарм Пелистер – Нексе Нашице

More from СпортMore posts in Спорт »