Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ – Битола: утре без вода дел од центарот на Битола по Булеварот

Ве известуваме дека во текот на утрешниот ден 12 јануар 2022 (четврток), поради промена на овални затворачи на ул. “Булевар 1- ви Мај“ со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од :

-Зграда “Шехерезада“,

-Безистен и

-објектите од Музичко училиште до “Рудо Јагне“.

Прекинот ќе трае од 8.30 до завршување со активностите.

More from ВестиMore posts in Вести »