Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено

Денес, четврток, 12 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, петок, 13 јанаур, во Битола, времето ќе биде наутро студено со услови за слаба магла по одделни котлини. Преку денот сончево и суво со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »