Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно

Денес, петок, 13 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне облачноста ќе се намалува. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, сабота, 14 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »