Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно

Денес, сабота, 14 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, неделам 15 јануар, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »