Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со слаб до умерен јужен ветер

Денес, недела, 15 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, понеделник, 16 јануар, во Битола, времето ќе биде претежно облачно, во попладневните часови и во текот на ноќта можни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »