Press "Enter" to skip to content

Во Битола променлило облачно, температурата до 6 степени

Денес, понеделник, 16 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променлило облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

Утре, вторник, 17 јануар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен, повремено силен ветер од јужен правец.  Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »