Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 12 степени

Денес, вторник, 17 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и ветровито време, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, среда, 18 јануар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди, со можни врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »