Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со врнежи од дожд

Денес, петок, 20 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, сабота, 21 јануар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со локални врнежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец кој повремено ќе засилува. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »