Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне врнежите ќе престанат

Денес, вторник, 24 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне врнежите ќе престанат. Ќе дува слаб ветер, претежно од источен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 25 јануар, во Битола, времето ќе биде претежно облачно. Кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »