Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со врнежи од дожд

Денес, среда, 25 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, четврток, 226 јануари, во Битола, времето ќе биде облачно со локални врнежи, на планините и во повисоките места од снег, а во пониските делови од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 2 степени.