Press "Enter" to skip to content

Напаѓачот Бојан Спиркоски трето засилување на Пелистер

Пелистер пред заминувањето во Охрид, каде ќе ја одработи наредната фаза од зимските подготовки во Битола го донесе и третото по ред засилување а се работи за Бобан Спиркоски кој доаѓа од Прилеп. 

-Нов играч на ФК Пелистер кој ќе се приклучи на подготовките кои се во тек е Бојан Спиркоски, кој доаѓа од ФК Победа, а и игра на во нападот каде што ќе се зголеми конкуренцијата. Спиркоски има играно во фудбалските клубови Силекс и Брегалница, а има интернационална кариера во Јихлава, Чешка. Најзаслужен за влезот на ФК Победа во Првата лига беше Спирковски каде постигна 20 голови и беше најдобар стрелец во Втората лига, се вели во соопштението на ФК Пелистер, испратено до медиумите.27 годишниот Бојан Спиркоски ќе освежување во нападот на “пелистерци“ и со Пелистер потпиша договор до крајот на сезоната, со опција за уште една ако се избори пласман во Првата лига.

Претходно во зимскиот преоден рок Пелистер ги донесе Наумоски од Победа и Парталко од Вардар.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »