Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено

Денес, сабота, 28 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 3 степени.

Утре, недела, 29 јануар, во Битола времето ќе биде променливо облачно и студено. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 2 степени.